Rowerki biegowe, które czekają na zrecenzowanie dla Was, a jest ich jeszcze 4, są wyjątkowe, każdy z osobna. Każdy z nich charakteryzuje coś bardzo ciekawego, tym bardziej, że aż 3 (sic!) pochodzą od jednego producenta, Early Rider. Jedziemy z tym!
Rowerek przedstawiony w tym poście został bezpłatnie wypożyczony do testów ze sklepu rowerystylowe.pl. Jeśli chcesz kupić taki, lub inny model, to możesz skorzystać z afiliacyjnego kodu rabatowego velorodzina
, który da Ci 5% zniżki.
Early Rider Big Foot
Firmę prawdopodobnie kojarzycie. Early Rider słynie z lekkich rowerków dla dzieci. Takich “zwykłych”, z pedałami. Mogą się jednak pochwalić modelami, które wyróżniają się na tle całej oferty dostępnej na rynku. Dzisiaj będzie tylko o jednym rowerku. Early Rider Big Foot, bo o tym modelu mowa, jest spójny z najbardziej popularnym designem od tej firmy. W oczy rzuca się od razu ogarniający od końców chwytów aż po tylną oś kolor surowego aluminium. Imponujące jest konsekwentne wykorzystanie ręcznie szczotkowanego aluminium. Oczywiście nie da się również ukryć, że w morzu czerwonych Woom’ów to miłe urozmaicenie.
Pozostawienie roweru w takiej kolorystyce również sprzyja przeniesieniu go na półkę towarów premium. Odrobinę pozwolę Ci pobłądzić wzrokiem po poniższych zdjęciach, żeby rozwiać wszelkie wątpliwości.
Rower biegowy terenowy – na wszystkie potrzeby dziecka
Ta biegówka od samego początku sprawia wrażenie terenowej. Szerokie opony z głębokim bieżnikiem, oczywiście pompowane, są stworzone wprost na szutrowe ścieżki parków i łąk. Przyznam, że sama aż mam ochotę wybrać się na wycieczkę po lesie, od samego oglądania zdjęć, które zrobiliśmy podczas testów. Z daleka koła wyglądają jak w małym fatbike’u.
W teren tylko z hamulcem
Tylny hamulec wielu producentów traktuje jako element obowiązkowy. Z naszego doświadczenia wynika, że faktycznie podczas zdobywania kolejnych umiejętności warto, by dziecko nauczyło się obsługiwać manetkę. Będzie miało to pozytywny wpływ na przyszłe nawyki i zdecydowanie oszczędzi odrobinę podeszw. Zamontowane hamulce są również znanej marki Tektro zamiast dowolnych noname.
Amortyzator skrętu, mimo iż jest dosyć rzadko stosowany przez producentów rowerków dla dzieci, to Big Foot go ma. Dzięki temu na nierównych nawierzchniach dziecko będzie czuło się odrobinę pewniej siebie, gdy rowerek będzie zachowywał się znacznie stabilniej.
Sprzyjać jazdom wyczynowym na pewno będzie kształt tylnego trójkąta, który jest wyprofilowany w sposób ułatwiający odłożenie pięt podczas dłuższych zjazdów chociażby z górki.
Takie wyposażenie ma jednak swoją cenę. Terenowość tego modelu odzwierciedla także jego waga, aż i w sumie tylko 3,75 kg. Warto jednak docenić to, ponieważ w tej wadze znajdują się już naprawdę grubaśne opony. Mimo rozmiaru opon najniższe położenie siodełka to 31 cm. Myślę, że przeciętny 2 latek powinien poradzić sobie z rowerem takich gabarytów.
Jakość Early Rider tkwi w szczegółach
O tym, czy dany produkt jest premium nie świadczy tylko kolor. Chociaż w tym wypadku srebrny kolor wykończenia przykuwa tu uwagę, to jednak użyte komponenty i jakość tego wykończenia sprawia, że model ten zasługuje na odrobine uwagi. Wystarczy zerknąć na siodełko czy zakończenie tylnego trójkąta i małą śrubę z małym łbem (bezpieczniejsze dla dzieci, które biorą już długi rozpęd), całość wyglada po prostu dobrze.
Natomiast to czy jest to rower dla Waszego dziecka zależy nie od tej recenzji. Jedne będą zafascynowane przewożeniem rzeczy, inne będą chciały zjeżdżać na stojąco, a jeszcze inne przejeżdżać przez każdą możliwą dziurę w drodze. Moim zdaniem ten rowerek świetnie nada się dla tych ostatnich, poszukiwaczy terenowych wyzwań. A Wy wiecie już jaki rowerek biegowy będzie idealny dla Waszego Szkraba? Jeśli szukasz innych biegówek, to zajrzyj do innych naszych postów z rowerkami biegowymi.